Cheesecake me cokollate (Receta e derguar nga Sajmira)
Cheesecake me cokollate (Receta e derguar nga Sajmira)

Cheesecake me cokollate (Receta e derguar nga Sajmira)

Kuzhint.com

Perbersit:170 gr Biskota. 60 gr Arra. 120 gr Gjalpe. 1 Veze. 30 gr Sheqer pluher. 170 gr Krem djathi. ”Filadelfia”70 gr Cokollate. 50 gr Krem qumeshti.

Pergatitja:Shtypim biskotat basheke me arrat, shkrijme gjalpin (jo ta skuqim) dhe e perzjejme pak nga pak me biskotat dhe arrat e shtypura, deri sa biskotat te jene lyer me gjalpe.

Shtrojme masen e mesiperme ne nje tepsi Nr 18 – 20… dhe e pjekim ne fure ne 160 gr C per 10 minuta.

Shkrijme cokollaten e vendosim ne mikser, shtojme kremin e qumeshtit, philadefian dhe pak nga pak duke rahur shtojme dhe vezen, sheqer pluherin, i rrahim deri sa masa te shkumohet.

Zbrazim masen mbi biskotat qe poqem me pare (qe tashme jane ftohur plotesisht).

E vendosim ne frigorifer per 3 ore.

Mbas 3 orve shtoni kakao siper dhe cokollate te grire.

Ju befte mire

E falenderoj Sajmiren Kushdo qe ka deshire te publikoje recetat e tij/saj ne kete faqe eshte i/e mirepritur.


Fjalet kyqe : embelsira  cheesecake  cokollate  receta  derguar  sajmira  


Lereni mendimin tuaj per kete recet…Recetat e rekomanduara :

Makarona me brokoli
Kujdes nga limoni që ju serviret me pije
Brosheta (Brusketa) si paragjell