CHEESECAKE ME ARRE KOKOSI DHE NUTELLA
CHEESECAKE ME ARRE KOKOSI DHE NUTELLA

CHEESECAKE ME ARRE KOKOSI DHE NUTELLA

Kuzhint.com

Perberesit:

200 gr Biskota, 60 gr Gjalp, 300 gr Nutella, 300 gr Filadelfia, 100 gr Djathe te thermuar, 85 gr Sheqer, 120 gr pluhur Kokosi, 200 gr Pana, 1 filxhan qumesht.

Pregatitjet baze te Cheesecake i vendosim ne nje ene te thelle : biskotat e thermuara shume imet, gjalpin e shkrire, si dhe nje luge nutella.

Mbasi i kemi perzier mire e mire deri sa perberiet te jene te nje trajteshme.

Me pas e vendosi perzierjen ne frigorifer ( ne ngrirje ) per 30 minuta.

Nderkohe ne nje ene tjeter hedhim sheqerin, filadelfian, dhe djathin e thermuar.

I perziejme qete qete dhe me pas i hedhim edhe pluhurin e kokosit.

Perzierjes qe sapo kemi bere i shtojme 1 filxhan qumesht te ngrohte dhe vazhdojme ti perziejme perseri.

Me pas marrim perizerjen qe ne kemi lene ne frigorifer dhe e mbulojme me nje shtrese Nutella dhe mbi te hedhim perberjen qe kemi ne enen tjeter me djathe dhe Kokos dhe e fusim perseri enen ne frigorifer ( ngririe ) per 3 ore.

Me pas e nxjerrim Cheescakun nga frigoriferi e nxjerrim nga ena e thelle per ta vendosur ne nje ene te ceket, i shtojme edhe nje shtrese tjeter me Nutella dhe e mbullojme te gjithe pjesen e siperme me pluhur kokosi.

Tani Cheescake yne ka mbaruar dhe eshte gati per tu sherbyer. Ju befte mire


Fjalet kyqe : embelsira  cheesecake  arre  kokosi  nutella  


Lereni mendimin tuaj per kete recet…Recetat e rekomanduara :

QOFTE TE VOGLA ME ARRA DHE MISH TE GRIRE
Pilaf me curry sos:
Sallat verore