Cambella
Cambella

Cambella

Kuzhint.com

Perbersit : 400 gr miell 250 gr sheqer 150 ml qumesht 4 veze 40 gr burro (gjalpe) 1 bustin me vanilje Pergatitja : Ne nje ene shtojme sheqerin dhe te verdhet e vezes, ndersa te bardhen e vezes e hedhim ne nje tj ene. Fillojme me mikser te montojme te verdhen e vezes me sheqerin, per disa min derisa te jet shkrire sheqeri. Me pas shtojme edhe qumshtin dhe pjesen tj te perbersve nje nga nje duke i perzier mire me mikser. Me pas marrim te bardhen e vezes dhe me mikser e montojme per disa min derisa te marrim nje mas te trash dhe te mir. Me pas e perzijme me pjesen tj te brumit ngadal, dhe me pas e hedhim ne tave, si kjo ne foto. Pasi cambella eshte gati e fusim ne furre te piqet ne tem 180 � C per rreth 40 min. Ju befte mire.


Fjalet kyqe : embelsira  cambella  


Lereni mendimin tuaj per kete recet…Recetat e rekomanduara :

KROKETA ME PATATE E DJATHE
Krofne nga Lulja La
Toptha (bombica) me kokos