Bukë pogaçe me vaj ulliri nga tegatuajm.com
Bukë pogaçe me vaj ulliri nga tegatuajm.com

Bukë pogaçe me vaj ulliri nga tegatuajm.com

Kuzhint.com

Përbërësit:

*1 gotë e madhe kos*1 gotë e madhe qumesht*1 lugë e vogël(jo e mbushur plot)sodë buke*1 lugë çaji pecivë *3 lugë vaj ulliri dhe *1 lugë çaji kripë.

Pergaditja:

Zihet një brumë i butë me perbersit e me siperm.

Piqet në furrën e nxehur më parë ne 200 grad celsius, deri sa të skuqet.

E shpejtë, e shijshme dhe e lehtë për tu gatuar.


Fjalet kyqe : brumera  buke  pogaqe  ulliri  tegatuajm  


Lereni mendimin tuaj per kete recet…Recetat e rekomanduara :

 Gjoks pule me limon
Embëlsirë me miellë misri
Kube me bollgur