Biskota
Biskota

Biskota

Kuzhint.com

Perbersit: 125 gram margarinë 2 gota sheqer pluhur 1 paketë vanilje 1 levore limon Sheqer 1 filxhan 3 gota miell 1 pako e pluhur pjekje Pergaditja: Shkrim gjalpen dhe ne te hedhim sheqerin pluhur dhe sheqerin kokerr pastaj shtojme 1 peciv dhe levoren e limonit ulim brumin me miell deri sa te trashet dhe bejme biskotat e deshiruara duke i pjekur ne tem 150 grad per 30 min ne fund i sperkasim me sheqer pluhur.


Fjalet kyqe : embelsira  biskota  


Lereni mendimin tuaj per kete recet…Recetat e rekomanduara :

Pite me qepë ,djathë (gjizë) dhe spinaqë
Revani e terur (me nisheste)
Kekë të vegjel