Biskota me kokos dhe susam nga  tegatuajm.com
Biskota me kokos dhe susam nga tegatuajm.com

Biskota me kokos dhe susam nga tegatuajm.com

Kuzhint.com

  • 1 margarin
  • 1 kokos
  • 3 ve
  • 1 peciv
  • 1 susam
  • 1 got vaj
  • 1 kg miell
  • 1 got sheqer

Pergaditja;Ne nje en tethelle i perziejm te gjitha kto perbers deri sa te behet nje brum homogjen dhe pastaj nga brumi i gatuar I ndajm ne pjese te vogla sa nje kokerre are ose edhe i ben me forma siq i kam ber une ne kete rast i renditim ne tepsi te shtruar me leter dhe i pjekim ne 200 grad. pasi te pjken dhe te ftohen i zbukurojm sipas deshires me qokollad te shkrir ne avulle


Fjalet kyqe : embelsira  biskota  kokos  susam  tegatuajm  


Lereni mendimin tuaj per kete recet…Recetat e rekomanduara :

Pet te mbushura
Oriz me spinaqë dhe kërpudha
Kek izraelit me arra nga Ahouva