Biskota me forma per femije nga tegatuajm.com
Biskota me forma per femije nga tegatuajm.com

Biskota me forma per femije nga tegatuajm.com

Kuzhint.com

  • 500 gr miell
  • 200 gr sheqer
  • 280 gr Gjalp
  • 6 luge gjelle tamel ose uje
  • 2 vez

Pergaditja;

Me perbersit e mesiperm e gatuajm brumin dhe e tehollojm ne nje pete 1 cm pastaj nga kjo pete nxerrim forma te ndryshme te biskotave i renditim ne tepsi te shtruar me leter dhe i pjekim ne furre te parangrohur ne 200 grad.

Pasi te jen pjekur i largojm nga furra dhe bejm dekorimin e tyre si ne foto

Mundeni mi ly edhe me marmelad per ti ngjit dekorimet.


Fjalet kyqe : brumera  biskota  forma  femije  tegatuajm  


Lereni mendimin tuaj per kete recet…Recetat e rekomanduara :

Brokoli parandalon kancerin e gjirit
Kale frittata
Krofne nga Teuta Kazaferi