Biskota kokosi
Biskota kokosi

Biskota kokosi

Kuzhint.com

Perbersit: -2 pako te kokosit (rreth 200 gram) -3 vezë -180 gram sheqer -majë e kripë -levorja e limonit -Miell misri 1 lugë gjelle ose krem ​​karamel (hmmm krem ​​karamel është vetëm ajo ëmbël) Pergaditja; Mixojm vezë mirë pastaj ia qesim te gjithë përbërësit e tjerë në tas ku jan te rrahura me vezët dhe le të qëndrojë rreth një orë. Ngroh paraprakisht furrë në 170 gradë.

Përdorni një lugë te madhe per te bere topthaa të kokositduke i vënë ato në nje tepsi me letër per pjekje. dhe futen ne furre qe te pjeken per 16-20minutaduke i kontrollu qe mos teskuqen teper.

Marrim një tortë nga furrë për të provuar se a është gatuar.

Nëse është e nevojshme duhet të lënë ata pak më të gjatë në furrë. Këshillë: Keto mund te zhytën edhe në çokollatë.

Unë vetë preferoj ato pa çokollatë por kjo është me e mire. Ju beft mire!


Fjalet kyqe : embelsira  biskota  kokosi  


Lereni mendimin tuaj per kete recet…Recetat e rekomanduara :

Toptha (bombica) me kokos
Pete me patate
Buke me rrush