Biskota (keksa) me pudinge
Biskota (keksa) me pudinge

Biskota (keksa) me pudinge

Kuzhint.com

Biskota (keksa) me pudinge te pergaditura nga Lulja La

  • 125 gr margarin
  • 50 gr sheqer pluhur
  • 2 sheqer vanilje
  • 50 gram puding sipas shijes
  • 120 gr mielle

Gatimi;

Ne fillim e shkrijm margarinrn dhe pastaj ia shtojm edhe perbersit e tjer dhe se bashku i bashkojm per ta formu nje brume homogjen dhe nga ky brum formojm nje pete dhe nga peta bejm forma sipas deshires i vendosim ne tepsi te shtruar me leter i shtypim me pirun siper si ne foto dhe i pjekim ne 180 grad per 10 minuta.


Fjalet kyqe : brumera  biskota  keksa  pudinge  


Lereni mendimin tuaj per kete recet…Recetat e rekomanduara :

Gatimi me avull: këshilla dhe teknikat
Brioche
Mengjesi i qëlluar përshpejton humbjen në peshë