>Rafaelo < te gatuara  nga; Ardita Basha
>Rafaelo < te gatuara nga; Ardita Basha

>Rafaelo < te gatuara nga; Ardita Basha

Kuzhint.com

Përbërësit:2 pudinga vanile, 500 ml qumësht, 5 lugë sheqer, 2 kese sheqer vanile, 200 gr margarin, 200 gr sheqer pluhur, 150 gr kokos, nevoiten edhe rreth 80 gr kokos për rrotullimin e topthave si dhe rreth 80 gr lajthi të pjekura.

Përgatitja: Fillimisht ziejmë pudingun me qumësht, sheqer dhe vanil sheqer.

E lejmë të ftohet duke e përzier kohë pas kohe.

Margarinën e rrahim me mikser me sheqerin pluhur, ia shtojmë pudingun e ftohur dhe kokosin.

E përziejmë mirë dhe e lejmë në frigorifer rreth 2 orë.

Pas kësaj kohe e marrim formojmë topthat, në mes ua shtijmë një lajthi dhe i rrotullojmë në kokos.


Fjalet kyqe : embelsira  rafaelo  gatuara  ardita  basha  


Lereni mendimin tuaj per kete recet…Recetat e rekomanduara :

Sekreti i konsumimit të farave të rrushit
Biskota me gjeme kumbulle
Muffinsa me ajke