Ëmbelsir me kakao e pergatitur nga une
Ëmbelsir me kakao e pergatitur nga une

Ëmbelsir me kakao e pergatitur nga une

Kuzhint.com

Përbërsit e recetës :

5 veze, 1 gote uji me vaj, 1 gote qumesht, 1gote sheqer, 2 gota miellë , 1 Pako kakao e hidhur, 1 Pako pluhur fryres per embelsira, Per zbukurimin siper cokollate

Pregaditja e recetës :

Ndahen te bardhat e vezeve nga te verdhat dhe rrihen deri sa te behet shkume e qendrushme.

Ne nje tas tjeter rrahim bashke te verdhat e vezeve vajin qumeshtin.

Sheqerin deri sa te shkrihet sheqeri.

Ne fund hidhen bashke kakao lievito e mielli. pasi ti kemi bashkuar kto hedhim te bardhat por tani i perziejme me luge jo me rrafese elektrike.

Pasi te piqet torta e leme te ftohet e presim ne copa shkrijme cokollaten ne banjo mari ja hedhim siper pastaj ne fund fare copza çokolade


Fjalet kyqe : embelsira  embelsir  kakao  pergatitur  


Lereni mendimin tuaj per kete recet…Recetat e rekomanduara :

Deshironi qe ti largoni rrudhat :ateher konsumo keto ushqime!
Këshilla për funksionimin e mirë të zorrës së hollë
Si te pergaditim kungull misiri