Ëmbëlsir me pudingë nga Bo Na
Ëmbëlsir me pudingë nga Bo Na

Ëmbëlsir me pudingë nga Bo Na

Kuzhint.com

Marrim tri en të njejta dhe ne to i qesim nga gjyësm liter qumësht në çdo en si dhe nga 5 lugë sheqer, pastaj marrim një margarin dhe e ndajm edhe kete në tri pjesë dhe e qesim njejt në çdo en.

Marrim nga dy pudinga ngjyrat te ndryshme (do te thot 6 pudinga per secilen en nga 2) i tretim me pak qumesht dhe i qesim tek enet me qumesht qe te zien.

Pasi te jet zier pudingat marrim dhe ia qesim së pari njeres en 250 gr kekse të bluara, pjesës ose enes dytë 250 kokos dhe enës tertë 250 arra i renditim ne tepsi dhe siper e dekorojm me çokolladë te shkrir ne avull dhe arra siper sipas deshires


Fjalet kyqe : embelsira  embelsir  pudige  


Lereni mendimin tuaj per kete recet…Recetat e rekomanduara :

Gurabi të shpejta
Torte me qumesht nga Arta
 Gjoks pule mediterane