AKULLORE ME FRUTA
AKULLORE ME FRUTA

AKULLORE ME FRUTA

Kuzhint.com

Përbërësit:

*400 g fruta pylli,

*170 g sheqer,

*1/4 pana,

*1/2 limon.

Udhëzimet:

Përgatitja:

Pastroni, lani e thani frutat, hiquni bishtat.

Vendosni në frulator.

Shtoni dhe lëngun e gjysëm limoni të filtruar në kullesë, sheqerin dhe panën.

Perziejni të gjitha.

Pastaj hidheni përgatesën në makinën e akullores duke e lënë rreth 20 minuta ose frigorifer.


Fjalet kyqe : embelsira  akullore  fruta  pylli  


Lereni mendimin tuaj per kete recet…Recetat e rekomanduara :

Pite me kungull
Kërpudha Kapele në grilë
Pulë e stilit “Cordon bleu”