-Leqenik -
-Leqenik -

-Leqenik -

Kuzhint.com

Perbersit;

  • Nje gote jogurt ose kos
  • Nje gote qumesht
  • 200 gr shmand
  • Nje filgjan kafe vaj
  • 2 veze
  • 1 pecive,
  • krip dhe
  • miell misri deri sa te behet brum I bute dhe jo shume I lengshem.

Pergatitja;

Perziejm te gjitha perbersit e me siperm ne nje en te thell mire dhe pastaj brumin e fitur e derdhim ne tepsi te lyer me vaj dhe e pjekim ne furre ne 250 Grad.

Leqenik i gatuar nga Vesa Nina


Fjalet kyqe : brumera  leqenik  


Lereni mendimin tuaj per kete recet…Recetat e rekomanduara :

Si ta hapni ngjyrën e flokëve në mënyrë natyrale 5 Metoda
Byrekë i shijshëm me spinaq
Efektet e shëndetshme të lakrës turshi