Zupa me fruta pylli
Zupa me fruta pylli

Zupa me fruta pylli

Kuzhint.com

Përbërsit e recetës :

fruta pylli, 1 litër qumësht, lëkurë limoni, panë për ëmbëlsira, 1 bustin vanilje, 125 gr sheqer, 6 te verdha veze, 1 luge niseshte

Pregaditja e recetës :

Zieni me zjarre te vogël 1/2 l qumësht me nje bustine vanilje dhe me lëkurën e limonit jo te grire.

Rrihni te verdhat e vezëve me sheqerin.

Pasi te hiqni lekuren e limonit, hidhni qumështin e ngrohte dhe vazhdoni ti përzieni.

Lëreni kremin ne banjëmari për rreth 20 minuta.

Nëse dëshironi qe kremi te jete me i trashe hidhni 1 luge niseshte me pare.

Lëreni kremin te ftohet dhe shërbejeni ne kupa me panë ëmbëlsire dhe fruta pylli.


Fjalet kyqe : embelsira  zupa  fruta  pylli  


Lereni mendimin tuaj per kete recet…Recetat e rekomanduara :

Mënyra më e pashëndetshme e përgatitjes së peshkut
Muaji i lindjes, tregues i sëmundjeve që mund t’iu prekin
Publikohet pija e parë jo-alkoholike me shije të hudhrës!