Zëvendësoni kafen e mëngjesit me leng limoni
Zëvendësoni kafen e mëngjesit me leng limoni

Zëvendësoni kafen e mëngjesit me leng limoni

Kuzhint.com

Përgjithësish në dimër njerëzit kanë tendencë që të pijnë një filxhan çaj të nxehtë ose një filxhan kafe ndërsa në verë, krahas lëngut të frutave me shumë akull, kafja nuk mungon pothuaj asnjëherë.

Ashtu siç kanë anët e tyre pozitive, kafja dhe çaji, kanë edhe anët negative në organizëm, ndaj këshillohet që si fillim, në verë të konsumohet një gotë ujë me limon, e ftohtë, ndërsa në dimër, i njëjti produkt, por i nxehtë.

Përveç se ju ndihmon në pastrimin e organizmit dhe largon helmet nga trupi, limoni ka mjaft antioksidantë dhe ndihmon të gjithë personat që duan të dobësohen në mënyrë të shëndetshme, duke marrë vitaminën C, për të cilën trupi ka shumë nevojë.

Këshillohet që në një gotë të madhe me ujë të shtrydhni një gjysmë limoni dhe ta pini njëherësh ose gjatë gjithë ditës, në gllënjka të vogla.

un pij uj gjdo mengjes qe plot 6 muaj per tu dobesuar por i hedh dhe pks mjalt natyrore, kshu qe me tvertet me ka ndihmuar, tjera vjet me shkateronte gripi, por simjet fal kesaj pije jo, veshkeve sa u perket ben nje filtrim shuum te mrekullushem, kshu qe un kam par shuum dobij nga kjo pije shuuum e mir


Fjalet kyqe : keshilla  zevendesoni  kafen  mengjesit  leng  limoni  


Lereni mendimin tuaj per kete recet…Recetat e rekomanduara :

Domate te mbushura
Qofte me pilaf dhe perime nga tegatuajm.
Kek me moll dhe rrush te that: