Veze te ferguara me domate dhe djathe
Veze te ferguara me domate dhe djathe

Veze te ferguara me domate dhe djathe

Kuzhint.com

Perberesit: 6 Veze 2 Domate 1 Qepe e vogel 180 gram Djathe Krip dhe piper Pak piper te kuq 1 Luge qaji gjalp Pergaditja: Vezet me pak uje i rrahim mire me mikser pastaj i hedhim piper dhe krip.

Domatet dhe qepen e presim ne katror te vegjel.

Presim edhe djathin ne kube te vegjel. Hedhim gjalpin ne tigan e lem te nxehet dhe i fergojme se pari qepen pastaj ia shtojme edhe domatet dhe i lem 2 minuta te fergohen.

Shtojme edhe djathin dhe i perzime ngadal e me kujdes dhe menjehere ia hedhim vezet.

I lem te fergohen ne temperatur te mesme per 5 minuta.

Te servohen vezet e ferguara me domate dhe djathe ne pjate dhe te sperkaten siper me pak piper te kuq. Burimi: www. chefkoch. de Perkthimin e ka bere faqja ne facebook Te gatuajm. https://www. facebook. com/pages/Te-gatuajm/1398446683727974?ref=hl


Fjalet kyqe : gjellera  veze  ferguara  domate  djathe  


Lereni mendimin tuaj per kete recet…Recetat e rekomanduara :

Buke (krelan) misri ose (Proja)
Torte snickers
Sallatè me makarona