Vez te mbeshtjellura me mish
Vez te mbeshtjellura me mish

Vez te mbeshtjellura me mish

Kuzhint.com

Pergaditjae mishit; -Ne nje ene qesim 500 gr mishe te bluar ku ne te kemi shtuar qepe te grira imet, piper te bluar, erza te ndryshme, piper te zi, majdanoz, suder sipas shijes dhe nje lug miell, dhe se bashku kemi bere nje brum te ngjeshur prej mishi. -5 vez i ziejm dhe i qerojm. Pergaditja: Marrim mishin e e pregaditur si me lart dhe i bejme ne forma te rumbullaketa pastaj i qerojme vezet e ziera dhe i fusim ne mishin duke i mbeshtjelle me prezlle mire dhe i mbyllim me foli ne te gjitha anet qe te mos rrjedhin perbersit dhe ne anen tjeter i vendosim ne nje tave dhe e fusim ne furre te nxeht ne 200 grad ose i kaverdisim ne tigan me vaj sipas deshires.

E servojm sipas deshires. Ju beft mire!! E gatuar nga>>>http://tegatuajm. com/


Fjalet kyqe : brumera  mbeshtjellura  mish  


Lereni mendimin tuaj per kete recet…Recetat e rekomanduara :

Kujdes kto lule jan helmuese që po ngatërrohen me ushqim kinez
Embëlsir me pjeshk
Tavë peshku