Vaji i farave te rrushit
Vaji i farave te rrushit

Vaji i farave te rrushit

Kuzhint.com

Trajtimin kunder rrudhave, mund ta beni vete ne kushtet e shtepise Vaji i farave te rrushit eshte shume i mire per te frenuar formimin e rrudhave dhe plakjen e lekures. Vaji i farave të rrushit në fakt përmban nivel të lartë të polifenoleve, një grup substancash me veti të fuqishme antioksiduese. Duke qenë se procesi i plakjes është një lloj oksidimi i lëkurës, vaji i farave te rrushit e pengon kete proces. Ekstrakti i farave te rrushit rrit fluksin e gjakut duke përmirësuar ate, gjithashtu ndihmon edhe në eliminimin e qelizave të vdekura të lëkurës. Vaji i farave te rrushit, perdoret si masazhues i lehte.

Ne mbremje te lyhet dhe masazhohet zona rreth buzëve dhe syve.

Lereni te veproje sa me gjate, deri ne mengjes.


Fjalet kyqe : keshilla  vaji  farave  rrushit  


Lereni mendimin tuaj per kete recet…Recetat e rekomanduara :

22 ushqimet që u ndihmojnë të bini nga pesha në verë
Ushqimet që ndalojnë rënien e flokëve
Kifle role me rrushë dhe pudingë