Vafle nga ne
Vafle nga ne

Vafle nga ne

Kuzhint.com

Perbersit:

160 gram mielle. 5 lugë të gjelles sheqer, një lugë të qajit peciv, një lugë të qajit kanele, 4 decilitera qumësht, 5 vezë, 100 gr margarin të shkrier.

Pergaditja:

Në një en të thell i perziejm se bashku të gjithë këto përbërsit derisa te jen bashkuar mirë dhe masen e fituar e lem për gjysem ore me pushu pastaj fillojm dhe e bejm pjekjen e tyre si ne foto.

Vaflet mund ti shoqroni me reqel të qershijave dhe me krem si në si ne fote ose sipas shijes që keni.

Nese i gatuani ateher ju befshin mire!


Fjalet kyqe : brumera  vafler  


Lereni mendimin tuaj per kete recet…Recetat e rekomanduara :

Maskë per pastrimin e fytyres dhe largimin e qimeve nga  fytyra!
Mufinsa per mengjes
Roladë me perime