Uleni nivelin e yndyrës në gjak me receta natyrore
Uleni nivelin e yndyrës në gjak me receta natyrore

Uleni nivelin e yndyrës në gjak me receta natyrore

Kuzhint.com

Ua sjellim një recetë popullore për zvogëlimin nivelit të yndyrave në organizëm.

Përbërësit

400g selino (rrënjët)

1 kg limona2 l ujë

Përgatitja

Të lahen limonët dhe të grihen në rriska të holla.

Në një enë të madhe të qitet ujë dhe, në të, të qiten limonët e grirë.

Selinoja duhet të gërryhet dhe të shtohet në ujë me limon.

Të zihen 20 minuta në zjarr të fortë dhe të lihet që të qëndrojë gjatë natës.

Të kullohet me kullojsë të imët.

Të qitet në shishe dhe të pihet 1 dl para buke (3 herë në ditë).

Mund të përzihet me ujë të thartë.

Të ruhet në vend të ftohtë!

Duhet të përdoret rreth 2 muaj, e më pas të bëhen analizat e gjakut, për ta parë efektin e ilaçit.

(Kosova Sot)


Fjalet kyqe : keshilla  uleni  nivelin  yndyres  gjak  receta  natyrore  


Lereni mendimin tuaj per kete recet…Recetat e rekomanduara :

Krem karamel   per ëmbëlsira
Ëmbelsirë për fëmijë
Torte me biskota