Turshi te perziera nga Ledion Stars
Turshi te perziera nga Ledion Stars

Turshi te perziera nga Ledion Stars

Kuzhint.com

Marrim 1 thes speca, 2 kg kastraveca, 2 kg shangarepa (karota), 1 karfioll (lulelaker), 2 kg domate te gjelberta dhe i lajm mire te gjitha pastaj i qesim me ni en te thelle.

Ne anen tjeter i perziejm 10 litra uj 350 gr kryp te trash, 1 got sheqer, 1 uthull 9% biber koker te zi, 1 vinobran 1 konservans dhe krejt i perzim mire pa i zı (vlu) dhe ja qesim siper perimeve dhe enen e mbyllim mire me kapak.


Fjalet kyqe : turshi  perziera  ledion  stars  


Lereni mendimin tuaj per kete recet…Recetat e rekomanduara :

Pite me gjize
Role me mishe e pergaditur nga tegatuajm
Tatlia shumë të shijshme