Troftë në Furrë
Troftë në Furrë

Troftë në Furrë

Kuzhint.com

Përbërsit e recetës :

Troftë dhe vaj, disa feta të holla limoni, disa gjethe majdanoz, disa thelbi hudhre, letër alumini, 3 patate dhe kripë, domate dhe piper sipas shijes.

Pregaditja e recetës :

Ne fillim i prisni në feta të holla domatet, limonin dhe hudhrat. pastaj pastrojm peshkun, në brendësinë e barkut e prejm si ne foto dhe e mbushim me disa feta limoni 2 feta hudhrash ose sipas shijes suaj, dhe disa fletë majdanozi.

Hidhni pak vaj dhe mbështilleni peshkun me letër alumini duke e mbyllur mirë.

Vendoseni atë në tepsi dhe futeni në furrë me 200 gradë.

Mbasi është bërë peshku vendosni atë në pjate duke e shoqruar me salat jeshile dhe feta te patateve te pjekura.


Fjalet kyqe : gjellera  trofte  furre  


Lereni mendimin tuaj per kete recet…Recetat e rekomanduara :

Tortë e shpejtë dhe e shijshme
Mufins me qepe dhe kaqkavall
Torte Zeber