Tri qudirat
Tri qudirat

Tri qudirat

Kuzhint.com

keksa Filli i pare; 300 grKeksa 2 luge kakao 150 ml qumesht Hedhim keksat e bluar dhe kakaon e zbusim me pak qumesht deri sa te behet nje mase homogjene, (nuk duhet te jete masa e thare dhe shume e lagesht) shtoni qumeshtin pak nga pak dhe vendoseni ne nje tave. Filli i dyte; 300 gr krem kosi (Kos i kulluar mire) 1 qese sheqer vanilje 100 gr cokollate e bardhe 3 luge gjelle sheqer Perziejme me mikser sheqerin, vanilje sheqerin dhe krem kosi.

Hedhim edhe xhelatinen e pergatitur.

E coptojme cokollaten e bardhe dhe e shkrijme ne avull pastaj e perziejme mire bashke me sheqer, vanilje sheqer, krem kosi dhe xhelatine.

E hedhim siper renit te pare. Filli i trete; 200gr krem kosi 100gr hopla (pana) 100gr cokollade te zeze pergatisim nje Ness Kaffe 3 luge sheqer. Perziejme me mikser sheqerin krem kosi dhe hoplen (panen).

Shtojme edhe xhelatinen e pergaditur shkrijme cokollaten ne avull dhe e perziejm me te gjitha keto, me pas hedhim edhe Ness kaffen e pergaditur.

E shtrojme siper renit te bardhe dhe e zbukurojme me qokollade te shkrire. Ju befte mire


Fjalet kyqe : embelsira  qudirat  


Lereni mendimin tuaj per kete recet…Recetat e rekomanduara :

Qofte me kunguj
Eklera me reqel vishnje
Si të zhdukni qimet në fytyrë pergjithmonë në mënyrë natyrale (le