Tost me buk bajate
Tost me buk bajate

Tost me buk bajate

Kuzhint.com

Përbërësit e tostit janë: Buke bajate një vezë, e filxhanit qumësht dhe kanellë. vaj 1.

Në një enë të cekët, thyejeni vezën, shtoni qumështin dhe kanellën dhe përzieni së bashku. 2.

Merreni një fetë buke dhe lyeni në të dyja anët në këtë përzierje. 3.

Pas kësaj vendoseni fetën e bukës në një tigan me yndyrë të nxehtë. 4.

Pasi feta e bukës të theket, largojeni nga nxehtësia dhe servojeni me me djathe, jogurt ose qaje! Ju beft mire


Fjalet kyqe : brumera  tost  bajate  


Lereni mendimin tuaj per kete recet…Recetat e rekomanduara :

Mish viqi me patate nga tegatuajm
Mufinss te njelmet
Pitalka Prizreni nga Ledion Stars