Tortilla te mbushura
Tortilla te mbushura

Tortilla te mbushura

Kuzhint.com

Per kete gatim na duhen : 3 pet tortiles te gatshme 25 cm1 gjoks pules1 qep e vogel 1spec te kuq apo te gjelbert. 1 domate e vogel pak sose domate pak hopell (ajke).

Pregaditja : Marrim gjoksin e pules dhe e prejm copa te vogla dhe pastaj e forgojm pak, pastaj ia qesim dometet, specin, qepen te grimcuar edhe kto mbasi ti fergojm mire ne mase i shtojm edhe sos domate, pak hopell(ajke) krip, biber te zi sipas deshires.

Marrim peten e tortiles dhe e ncejm ne furre pak pastaj e bushim me masen e pregaditur me pare.

Keshtu veprojm derisa ti mbushim te tri pet.


Fjalet kyqe : gjellera  tortila  mbushura  


Lereni mendimin tuaj per kete recet…Recetat e rekomanduara :

Le ta shikojm se sa gram apo ml ka një gotë
Si ti pastrojm tiganet me yndyra te djegura.
Reçel shalqiri (gliko)