Tortilla te mbushura nga Gjyle Laçaj-Kajdomqaj.
Tortilla te mbushura nga Gjyle Laçaj-Kajdomqaj.

Tortilla te mbushura nga Gjyle Laçaj-Kajdomqaj.

Kuzhint.com

Perberesit:

  • 300 gr mishe viqi
  • 200 gr mishe te bardhe pule
  • 200 gr kepurdha
  • 1 qepe e madhe
  • Pak hudher
  • pak djathe kaqkavalle
  • vaj per fergim

Pergaditja:

Te gjitha keto perbers i skuq ne nje tigan me vaj duke filluar nga qepa pastaj ia shton kepurdhat, mishin e kuq e ne fund mishin e bardh, kaqkavallin e keshtu me radhe derisa te fergohen dhe te pjeken mire dhe me keto i mbushim (tortilat)petet si ne foto


Fjalet kyqe : gjellera  tortila  mbushura  gjyle  laqaj  kajdomqaj  


Lereni mendimin tuaj per kete recet…Recetat e rekomanduara :

Receta më e mirë për mafin
Krem pastiqerie (pudingë) per femije
Makarona gjelle  me mishe te bardhe