Torten  me dy perbers
Torten me dy perbers

Torten me dy perbers

Kuzhint.com

Perberesit:

  • 400 gr Marcipan
  • 7 veze

Pergaditja:Marcipani duhet te jete i bute ne temperatur dhome. Marcipanin e presim ne pjese shume te vogla dhe e bluajme me mikser pastaj ia shtojme vezet nje nga nje duke e perzier rregullisht. Marrim nje tepsi 24 cm e lyejm me baj dhe e hedhim brumin aty. Te pjeket ne temperatur 160 Grad.

Mbas 15 minutave te pjekjes te pritet pastaj e lem prap per 30-40 minuta tjera te pjeket.

Shpojeni torten per ta vertetuar a eshte pjekur dhe mundemi edhe ta dekoroni duke e mbeshtjelle tere siperfaqen e tortes me qokollad te shkrir ne avulle sipas deshires qe keni.


Fjalet kyqe : embelsira  torte  perbers  


Lereni mendimin tuaj per kete recet…Recetat e rekomanduara :

Gurabia me molle
Makarona Greke
Gurabija dy ngjyrshe