Tortelini salate
Tortelini salate

Tortelini salate

Kuzhint.com

Perberesit: 550 gr Tortelini te paketuar te mbushur me djathe Nje gote e gjysem cherry domate te pergjysmuara Nje gote ullinje te zi te prere ne 4 pjese Nje kastravece te prere ne copa jo edhe shume te vogla Gjysem qepe e kuqe e prere ne cope te vogla 3/4 Gote djathe feta te coptuara Per salcen: 1/4 Gote vaj ulliri 3 Luge gjelle uthull Nje thelp hudhre te prere imet Gjysem luge qaji oregani Krip dhe piper sipas deshires Pergaditja: 1.

Tortelinin e ziejme sipas udhezimeve qe shenojne ne pako.

Pasi te zihen i shpelajme me uje te ftohet. 2.

Tortelinin e zier e hedhim ne nje ene te madhe te thelle pastaj po ne te njejten ene i qesim domatet, kastracat, ullinjet, qepen e kuqe dhe djathin. 3.

Ne nje ene te vogel bashkojme te gjithe perberesit per salcen.

I perzim mire dhe e hedhim siper salates.

Salaten perzijeni me kujdes.

Te servohet menjehere ose te vendoset ne frigorifer.

Salata duhet te konsumohet mbrenda 3 dite. Burimi: http://www. twopeasandtheirpod. com/ Perkthimin e ka bere http://www. tegatuajm. com/;


Fjalet kyqe : gjellera  tortelini  salate  


Lereni mendimin tuaj per kete recet…Recetat e rekomanduara :

Torte me shije vanilje dhe kakao
Torte me arra
Biskota indiane