Tortelina të shijshme me kremë
Tortelina të shijshme me kremë

Tortelina të shijshme me kremë

Kuzhint.com

Nje recete e thjeshte dhe e shpejte per Tortelini

Perberesit:

250 gr tortelini (me djathe),

150 ml krem qumeshti(pana),

100 gr kerpudha te konservuera,

kripe, piper, vaj ulliri.

Përgatitja:

Hedhim ne tenxhere 1 lt uje me kripe qe te zieje dhe sapo fillon te zieje i hedhim tortelinia-t.

Pastaj hedhim ne nje tenxhere te vogel pak vaj qe te nxehet.

Hedhim kerpudhat ne vaj, i skuqim dhe menjehere hedhim kremin e qumeshtit.

Kullojme tortelinia-t dhe para se te filloje te zieje me kremin e qumeshti, hedhim aty tortelinia-t dhe pak piper.

Perziejme vazhdimisht per 2 minuta dhe i heqim nga zjarri.

Keto masa jane per 2 persona.

Perme shume dyfishoheni masat.


Fjalet kyqe : gjellera  tortelina  krem  


Lereni mendimin tuaj per kete recet…Recetat e rekomanduara :

Disa arsye pse prindërit na kanë rritur më lehtë
Mufinsa me form lule
Djathe i pergaditur me kose