Torte uragan
Torte uragan

Torte uragan

Kuzhint.com

Përbërësit; Pandispanja; 7 te verdha te ves 7 te bardha te ves 10 lugë sheqer 1 lugë gjelle kakao 3 lugë miell 01/02 lug sode bikarbone Krem 4 vezë 10 g sheqer 4 lugë miell Qumësht 3 dl 2 brinjë çokollatë gatim 25 gr margarinë i Përgatitje Llokoçis miell, sheqer, kakao shtatë te verdha te ves dne soden e bukes. Shtojm masen nga shtatë te bardhat e vezeve dhe butësisht përziejme çdo gjë së bashku. Hidhen në një tepsi të madhe per pjekje dhe piqen në 180 C për rreth 25 minuta. Pasi te piqet e jekem nga tepsia dhe te ngrohtë e mbeshtjellim me një leckë të lagur si role. Kremi; Qumështine e ziejm me sheqer miell dhe vezë.

Ftohet dhe ne të shtoni margarinë.

Përzierje e ndajm në dy pjesë dhe njëren pjesë e përziejm me çokollatë të shkrirë. Shrtriej poshtë pandispanjen e përgatitur dhe e lyejm me krem ​​të bardh ....... pastaj mbi te i qesim krem te ​​errët. Tani peta rrokulliset në mënyrë si eshte e vendosur dhe nga ajo e formojm nje tortë rolle e lyejm siper me krem çokollatë te shkrirë dhe e dekorojm me feta bajame. burimi coolinarka. com Perkthimi>>http://tegatuajm. com/


Fjalet kyqe : embelsira  torte  uragan  


Lereni mendimin tuaj per kete recet…Recetat e rekomanduara :

Pulë e pjekur në prushe
Pallaqinka ne furrë
Embelsire me  pije fanta