Torte tri qudirat
Torte tri qudirat

Torte tri qudirat

Kuzhint.com

Përbërsit:

Filli i pare:

300 gr Keksa,

2 luge kakao,

150 ml qumesht.

Pëgatitja:

Hedhim keksat e bluar dhe kakaon e zbusim me pak qumesht deri sa te behet nje mase homogjene, (nuk duhet te jete masa e thare dhe shume e lagesht) shtoni qumeshtin pak nga pak dhe vendoseni ne nje tave.

Filli i dyte;

300 gr krem kosi (Kos i kulluar mire),

1 qese sheqer vanilje,

100 gr cokollate e bardhe,

3 luge gjelle sheqer.

Pergatitja:

Perziejme me mikser sheqerin, vanilje sheqerin dhe krem kosi.

Hedhim edhe xhelatinen e pergatitur.

E coptojme cokollaten e bardhe dhe e shkrijme ne avull pastaj e perziejme mire bashke me sheqer, vanilje sheqer, krem kosi dhe xhelatine.

E hedhim siper renit te pare.

Filli i trete;

200gr krem kosi,

100gr hopla (pana),

100gr cokollade te zeze,

pergatisim nje Ness Kaffe,

3 luge sheqer.

Pergatitja:

Perziejme me mikser sheqerin krem kosi dhe hoplen (panen).

Shtojme edhe xhelatinen e pergaditur shkrijme cokollaten ne avull dhe e perziejm me te gjitha keto, me pas hedhim edhe Ness kaffen e pergaditur.

E shtrojme siper renit te bardhe dhe e zbukurojme me qokollade te shkrire.

Ju befte mire


Fjalet kyqe : embelsira  qudirat  


Lereni mendimin tuaj per kete recet…Recetat e rekomanduara :

Qofte me mish në tave
Pite me gjize
Patëllxhanë të mbushur