Torte sipas qejfit
Torte sipas qejfit

Torte sipas qejfit

Kuzhint.com

Përbërsit e recetës :

5 veze dhe 1 filgjan vaj, 10 luge sheqer, 1 filgjan te kafes qumesht, 10 luge me miell, 4 luge me kakao

Pregaditja e recetës :

Torte sipas qejfit te pergatitur nga Vesa Nina.

Me perbersit e me siperm pergatitet brumi dhe pastaj masen e fituar e qesimne tepasi dhe e pjekim ne 180 grad.

Pasi ta kemi pjekur dhe te jete ftohur peten e presim ne dy pjese dhe ne mes e mbushim me jaffa keksa, banane dhe krem banane me çokollat si dhe pudinge vanileje te pergatitur me pare dhe pastaj ia qesim siper edhe peten e dyte dhe ne funde torten e mbulojm me 300 gr çokollat te shkrir me pak qumesht.

Ju beft mire!


Fjalet kyqe : torte  sipas  qejfit  pergatitur  vesa  nina  


Lereni mendimin tuaj per kete recet…Recetat e rekomanduara :

Hurmat dhe vetit e tyre (Mollat japane)
Torte me keksa nga ne tegatuajm
Embelsirë me vishnje  nga Ledion Stars