Torte qmendur
Torte qmendur

Torte qmendur

Kuzhint.com

Perberesit: *3 Gota miell *2 Gota sheqer *Nje luge qaji krip *2 Luge qaji pecive *Gjysem gote kakao *3/4 Gote vaj *2 Luge gjelle uthull te bardhe *2 Luge qaji sheqer vanille *2 Gota uje Per kremin: *2 Pako pluhur shllagu me shije vanille Pergaditja: Bashkojme te gjithe perberesit per brumin i perzim mire dhe brumin e hedhim ne tepsi te lyer me vaj 22x33 cm.

E vendosim ne furre te pjeket ne temperatur 175 Grad per 30-40 minuta.

Pastaj e largojme nga furra e lem te ftohet mire pastaj e lyejme me shllagun e pergaditur sipas udhezimeve qe shenojne ne pako. Burimi: http://allrecipes. com/ Perkthimin e ka bere faqja ne facebookhttp://www. tegatuajm. com/.


Fjalet kyqe : embelsira  torte  qmendur  


Lereni mendimin tuaj per kete recet…Recetat e rekomanduara :

Keshilla per gatim: Si te kete shije akoma me te mire lulelakra?
Bimën mesdhetare që nuk guxojmë ta harrojmë
Byrek I Shpejte