Torte per fëmije  nga Lulja La
Torte per fëmije nga Lulja La

Torte per fëmije nga Lulja La

Kuzhint.com

2 veze

1 gote qumesht

, gjysem gote jogurte

1 peciv

1 sheqer vanile

1 gote vaj

1 gote sheqer

2 luge kakao

pak grize pak arra 12 luge mielle

Gatimi;

Ne nje en i perziejm te gjithe perbersit e me siperm dhe masen e fituar e qesim ne nje tepsi te lyer me gjalpe dhe te permillur dhe e vendosim ne furre qe te pjeket ne 180 grad,.

Pasi te pjeket pandispanjen e rrotullojm nga tepsia ne anen e kundert dhe e ndajm ne 2 pjes te barabarta si ne fotoia jeim nga nje pjes ne mes dhe me pjesen e hekun embeshtjellim trupin e kukulles dhe pastaj e dekorojm sipas deshires apo edhe siq e kam dekoru une ne foto,


Fjalet kyqe : embelsira  torte  femije  lulja  


Lereni mendimin tuaj per kete recet…



Recetat e rekomanduara :

Krem me nestle dhe banane
Tatlia shumë të shijshme
Brioche (pogaqe)me ajke