Torte per ditelindje
Torte per ditelindje

Torte per ditelindje

Kuzhint.com

Perbersite :

PJESA 1.

1 pako keksa Plazma ia shtojme gjysmen e margarinit duke e tundur me 4 luge te gjelles sheqer pluhur dhe pastaj mases ia shtojme lengun e portokallit dhe e shtrijme ne nje pjate te rrumbulaket per embelsir.

PJESA 2 : 1 liter qumsht vlohet pastaj i shtohen 4 pudinga te vanilles te tundure me qumshte dhe nji gote te ujit sheqer pasi te fohet i shtojme gjysme margarini i tundure me 4 lug te gjelles sheqer pluhure.

Kjo pjese ndahet ne dy pjese pjese se pare i shtohet krem banane te ndara ne copeza shtrohet mbi pjesen me pllazma kekse pastaj merren pllasma keksa te pa blure zhyten ne lenge porokalli dhe vendosen mbi pjesen me krem banane pastaj mbi keksa

PJESA 3.

I shtohet pudingu ne te cilin grimcojme zhele bonbone

PJESA 4.

E tere embesira dekorohet me Foplla ( shllage ). Ju befte mire


Fjalet kyqe : embelsira  torte  ditelindje  


Lereni mendimin tuaj per kete recet…Recetat e rekomanduara :

Sallatë me couscous nga ne
Gjoks bibe (qure) ose pule me perime
Buke (krelan) misri ose (Proja)