Torte me tri shtersa
Torte me tri shtersa

Torte me tri shtersa

Kuzhint.com

Përbërsit e recetës :

1 pako e vogel keksa, gjysèm pako Grizè, 1puding dredheze, qumesht dhe sheqer

Pregaditja e recetës :

Tort me tri shtersa vetem me pesé perbers, per gjasht persona :Receta 1 pako e vogel keksa, gjysèm pako Grizè, 1 puding dredheze qumesht sipas udhezimit sheqer simbas shijes.

Ndersa ne te njejten koh e pergadini grizen edhe pudingun jo shum te holle dhe keksat i renditim ne rende ne nje ené katrore mundesisht i lyeni me gjysmen e pudingut ndersa gjysmen tjeter e leni per shtresen mbi griz dhe servohet e ftohet.

Per renditjen e tortes shikone foton e postume.


Fjalet kyqe : torte  shtersa  


Lereni mendimin tuaj per kete recet…Recetat e rekomanduara :

Pije natyrale për shfryrje të trupit
Krofne me cokolad
Marshmollov