Torte me qumesht nga Arta
Torte me qumesht nga Arta

Torte me qumesht nga Arta

Kuzhint.com

Torte me qumesht

Pergaditja:

4 ve sbashku me 13 luge gjelle sheqer i rrahim me mikser pastaj ia shtojme 13 luge gjelle qumesht dhe 13 luge gjelle vaj.

Pastaj ia shtojme 13 luge gjelle miell te perzier me nje pecive dhe 3 luge gjelle kakao.

E perzim mire masen dhe e derdhim ne tepsi te lyer me vaj.

Te pjeket ne furre ne temperatur 175 Grad.

Pasi te pjeket e largojme nga furra e lem te ftohet pastaj ia hedhim siper 700 ml qumesht dhe e sperkasim siper me kokos ose arra te coptuara.

Torte e gatuar nga Arta


Fjalet kyqe : torte  qumesht  arta  


Lereni mendimin tuaj per kete recet…Recetat e rekomanduara :

Tortë me çokolatë dhe bajame te bluara
Speca Çara Me Karota Turshi
Embelsire me qershia