Torte me pudingë  luleshtrydhe (dredheze)dhe banane  nga Lulja La
Torte me pudingë luleshtrydhe (dredheze)dhe banane nga Lulja La

Torte me pudingë luleshtrydhe (dredheze)dhe banane nga Lulja La

Kuzhint.com

Perbersit per peten;

1 gote qumesht,

1 gote vaj,

1 gote sheqer,

12 luge mielle.

Perbersit shtes;

2 banane,

1 puding luleshtrydhe (dredhez te pergaditur sipas udhezimeve qe shkruan ne pako.

Pergaditja;

Ne nje ene i perziejm te gjithe perbersit e mesiper bashke dhe brumin e fituar e shtrim ne nje tepsi drejtekendeshe te shtruar me leret si ne foto dhe e pjekim ne temperatur 200 grad per 15-18 minutadhe pasi te jet pjekur pandispanja e lem pak qe te ftohet dhe pastaj e prejm ne 3 pjes te barabara dhe pastaj duke i lyer ne mes me pudingun e pregaditur me pare dhe te ftohur i renditim petet njera siper tjetres e ne fund e lyejm tortem me puding ne te gjitha anet dhe e dekorojm me flegeza te bananeve te prera ne rrathe.

Ju beft mire nese e gatuani!


Fjalet kyqe : embelsira  torte  pudinge  luleshtrydhe  dredheze  banane  lulja  


Lereni mendimin tuaj per kete recet…Recetat e rekomanduara :

Tave makaronash me spinaq dhe mishe pule
Keke me arra dhe çokollade
Rregullat e buzëkuqit