Torte me pjeshka nga Blerta Morina Gashi
Torte me pjeshka nga Blerta Morina Gashi

Torte me pjeshka nga Blerta Morina Gashi

Kuzhint.com

Përbërsit dhe pergatitja:

Ne një ente thell thyejm 2 vezë dhe i perziejm mirë me 100 gram sheqer pastaj shtojm gjysëm gote të ujit me vaj, 1 gote kos ose jogurt, 2 gota miellë dhe nje luge sode buke te mesme.

Të gjitha këto i perzien mirë e mirë dhe masen e fituar e hedhim ne tepsiku siper ia rendit pjeshket si ne foto dhe tepsin e vendosim ne furre të parangrohur për 30 minuta ne 180 grad c.

E dekoroni me sheqer pluhur si ne foto ose sipas shijes që keni.

Ju beft mirë.


Fjalet kyqe : embelsira  torte  pjeshk  bere  blerta  morina  gashi  


Lereni mendimin tuaj per kete recet…Recetat e rekomanduara :

Shpageti me salce dhe perime te ndryshme
Brownie me kremë karamel
Kifle turke gatuar nga Liridona Karjagdiu