Torte me pjeshk e bere nga Blerta Morina Gashi
Torte me pjeshk e bere nga Blerta Morina Gashi

Torte me pjeshk e bere nga Blerta Morina Gashi

Kuzhint.com

2 ve i perzien Mire me 100 Gram sheqer shtoni gjysme gote uji me vaj 1 gote kos ose jogurt 2 gota Miell dhe nje luge sode buke te mesme te gjitha i perzien Mire e Mire dhe masen e hedhe ne tepsi, siper ia rendit pjeshket si ne foto dhe e fut ne furre per 30 minuta ne 180 ° c.

E dekoroni me sheqer pluhur.


Fjalet kyqe : embelsira  torte  pjeshk  bere  blerta  morina  gashi  


Lereni mendimin tuaj per kete recet…Recetat e rekomanduara :

Pispilit (pite)me spinaq dhe presh
Si të hani farën e avokados që përmban 70% antioksidantë
Kofsha pule  te kaverdisura (ferguar)