Torte me pet te gateshme
Torte me pet te gateshme

Torte me pet te gateshme

Kuzhint.com

Perberja:

pete dy ngjyrshe te gateshme,

4 pako puding,

1 margarine,

10 luge sheqer,

500 gr shllag krem,

2 l qumesht,

Pergatitja:,

Ne nje ene qesim per ti pregadiitur 4 pako me pudinge ne 1 liter qumesht dhe 10 luge gjelle me sheqer,

i perziejme dhe presim qe te ftohet.

Pasi te ftofet, marrim margarinin e shtojme ne perberjen me pudinge.

Perziejme me mikser deri sa mire te perzihet dhe te merr dukje te bukur 3.

Perziejme shllagun me qumesht.

Ne nje tepsi te posacme i rendisni petat.

Ato i lyeni me peding, mbi puding lyeni me shllag, pastaj shtoni perseri nje rend peta nje mbi shllag,

dhe vazhdimisht e beni keshtu deri sa te perfundon perberja.

Torta lyhet e tera me shllag dhe dekorohet sipas deshires suaj.

Ju befte mire


Fjalet kyqe : embelsira  torte  gateshme  


Lereni mendimin tuaj per kete recet…Recetat e rekomanduara :

Fëmija im bënë shumë naze!
Laprak me laker te bardhë nga Brunilda Nuhu
Kujdes kto lule jan helmuese që po ngatërrohen me ushqim kinez