Torte me pet te  gatesheme dhe me krem maline
Torte me pet te gatesheme dhe me krem maline

Torte me pet te gatesheme dhe me krem maline

Kuzhint.com

Perbersit;

4 pete te gateshme 1 e verdhe dhe 3 me kakao,

400 ml jogutr maline te gateshme,

1 pako zhelatin, duhet te zbutet pak me uje,

ajke te bardhe,

30 gr qokollad te coptuar,

Pergaditja;

Marrim jogurtin e gatshem me malina dhe e bashkojm me zhelatinen e zbutur dhe e perziejm mire.

Pastaj ne nje pjate te madhe e vendosim nje pete te gatesheme te verdhe dhe siper saj e vendosim nje pjes te kremit,

dhe prap e vendosim edhe nje pete tjeter me kakao siperdhe prap ia qesim kremin dhe keshtu vazhdojm derisa te perfundojm me te gjitha petat.

Pasi te kemi perfundu renditjen e petave, torten siper e lyejm prap me krem te malinave dhe e dekorojm me ajke te bardhe dhe copza te vogla qokollade.

Ju beft mire!


Fjalet kyqe : embelsira  torte  gatesheme  


Lereni mendimin tuaj per kete recet…Recetat e rekomanduara :

Bombica me zemer kumbulle
Ushqimet që kthejnë humorin perfekt!
Pogaçe nga patatet