Torte me molla nga Lulja La
Torte me molla nga Lulja La

Torte me molla nga Lulja La

Kuzhint.com

Perbersit;

  • 2 veze
  • 1 gote e ujit sheqer
  • 1 gote e ujit qumesht
  • 1 gote e ujit vaj
  • 1 peciv
  • 1 vanil
  • 12 luge te plota gjelle me mielle
  • 5 molla mesatare

Pergaditja;

Ne fillim i qerojm mollat dhe i prejm ne feta pastaj e lyejm tepsin dhe i renditim mollat.

Pastaj ne nje en tjeter rrahim vezet me sheqerin derisa te shkrihet sheqeri dhe ne tani ia shtojm edhe perbersit e tjer nje nga nje dhe prap i rrahim se bashku derisa te bashkohen mire dhe masen e fituar e hedhim siper mollave qe ikemi renditur me par ne tepsi dhe e pjekim ne furre te parangrohur ne 200 grad per 20 minuta.


Fjalet kyqe : embelsira  torte  molla  lulja  


Lereni mendimin tuaj per kete recet…Recetat e rekomanduara :

Kifle hajmali
Pogaçe te vogla  nga Nazja
Petulla me form kungulli