Torte me limon nga Lulja La
Torte me limon nga Lulja La

Torte me limon nga Lulja La

Kuzhint.com

Pergaditja;

Ne nje ene perziej me mikser kater te bardhat te vezeve mire dhe pastaj ia qesim lengun e nje limon te shtrydhur dhe livoren e ti te grryer nje peciv, dy gota sheqer, një gotë voj, nje gotë qumesht dhe millë i perziejm mire te gjitha dhe masen e fituar e qesim ne tepsi dhe e pjekim ne 180 grad

Pasi te jet pjekur e ftohur e dekorojm simbas deshire apo edhe siq e kam dekoru une ne foto.


Fjalet kyqe : embelsira  torte  limon  lulja  


Lereni mendimin tuaj per kete recet…Recetat e rekomanduara :

Dieta me 3 molla ne dite
Djath i bardh  i marinuar
Patellxhane te mbushur  (IMAM BAJELLDI) nga Adelina Halimi-Shehu