Torte me lenge(soke) te vishnjeve  nga Agnesa Zendeli.
Torte me lenge(soke) te vishnjeve nga Agnesa Zendeli.

Torte me lenge(soke) te vishnjeve nga Agnesa Zendeli.

Kuzhint.com

Perberesit :

5.vez 

17.Lug sheqer

17.Lug vaj

17.Lug qumesht

.Peciva pluhur

22.Lug mielle

2.Lug kakao 

Pergaditja;

Ne fllim e gatuajm pandispanjen me perbersit e me siperm dhe e pjekim ne temperetur 180 grade

PJESA E.KREMIT TE BARDH :

600 ml qumesht

 7. Lug nisheste

7.Lug sheqer

Ne nje tengjere qesim qumshtin .nishesten dhe sheqerin i perzim me tel kuzhine dhe i  vendosim qe  te zijn ne zjarre te ngadalshem derisa te trashet masa mire  dhe pastaj e largojm qe te ftohet

PJESA ROZE :

2.Pudinga ngjyre roz  1l sok(lange  te 'vishnjeve

 Pudingat i ziejm sipas udhezimeve qe shkruan ne pako por ne kete rast zirjen e nuk e bejm  me qumeshte por me lenge te vishnjeve    

 Renditja;

Pasi tejet pjekur  pandispanja  e lem qe  te ftohet deri 15-20min pastaj pasi te jet ftohur ia qesim   kremin  e bardhe e rrafshojm mire dhe menjeher ia qesim edhe pudingen roze  e dekorojm me kokos dhe qokollad ne rende ose sipas shijes qe keni mund ta dekoroni 

Fjalet kyqe : embelsira  torte  lenge  soke  vishnjeve  agnesa  zendeli  
Lereni mendimin tuaj per kete recet…Recetat e rekomanduara :

Kjo petull kushton 100 dollarë, e njerëzit po presin në rend për të!
Lazanje nga tegatuajm.com
Fileto (gjoks) pule me oriz dhe spinaqe nga tegatuajm