Torte me krem karamel
Torte me krem karamel

Torte me krem karamel

Kuzhint.com

Përbërësit e kësaj recete: Për bazën e tortës: 220 g kekë integral të bluar 150 g margarinë 2 lugë sheqer Për mbushje: 960 g krem të bardhë 300 g sheqer 100 g margarinë 5 vezë 1 lugë vanilje karamel i gatshëm. Përgatitja: Në tepsi përgatisni kekët, margarinën e shkrirë dhe sheqerin, duke formuar një masë. Masën e shtroni në tepsi dhe e piqni për dhjetë minuta në 180 gradë.

Më pas përzieni kremin e bardhë me sheqer dhe vanilje, shtoni margarinë, përsëri përzieni e më pas shtoni vezët një nga një.

Brumin e vendosni mbi petën tjetër të pjekur dhe të ftohur. Pasi t'i keni pjekur të dyja petët, e ftohni mirë dhe e lyeni me karamel.


Fjalet kyqe : embelsira  torte  krem  karamel  


Lereni mendimin tuaj per kete recet…Recetat e rekomanduara :

Domate jeshile ; turshi
Torte e shijshme me lajthi
Torte me ylla