Torte me kokos dhe griz,me shije te kakaos
Torte me kokos dhe griz,me shije te kakaos

Torte me kokos dhe griz,me shije te kakaos

Kuzhint.com

Torte me kokos dhe griz, me shije te kakaos e pergaditur nga Xuki - Prishtin.

  • 4 veze
  • 1gote e ujit sheqer
  • 1 gote e gjysme kos te trash
  • 1 gote vaj
  • 1 peciv
  • 1 vanill sheqer
  • 1 griz
  • 2 kokosa
  • 1 luge kakao

Pergaditja:

I rrehim vezet mire dhe me rend i shtojm perbersit e shenuar me larte pastaj masen e fituar e qesi ne tepsi te lyer me vaj ose gjalpe dhe e pjekim ne temperatur 180 grad

Ne nje ene qesim 1 got uji te ftohet ja shtojna edhe 1 lug sheqer dha pasi embelsira te pjeket ja qesum sherbetin e ftoft

Kremi siper;

Marrim dy qokollada te gatimit i shkrim dhe e lyejm torten siper pastaj sipas deshires i hedhim kokos ose qfar te deshironi si dhe mund te prehet sipas deshires

Ju beft mir


Fjalet kyqe : embelsira  torte  kokos  griz  shije  kakaos  


Lereni mendimin tuaj per kete recet…Recetat e rekomanduara :

Kruasan me krem kafeje
Brusketa me karkaleca
10 ushqime që nuk ruhen në frigorifer