Torte me keksa nga ne tegatuajm
Torte me keksa nga ne tegatuajm

Torte me keksa nga ne tegatuajm

Kuzhint.com

Embelsire e pergaditur nga tegatuajm

Perberesit :

600 gr Keksa te bluar,

150 gr Lajthi te bluara,

125 gr Bajame te coptuara,

200 gr Rushe i terur,

2 Pako sheqer vanille,

150 gr Gjalp,

3 Luge gjelle kakao,

Qumesht deri sa te formohet nje mase e fort (jo shume e lengshme).

Pergaditja :

Ne nje ene te thelle hedhim ne fillim keksat pastaj te gjithe perberesit e tjere nje nga nje.

Ngjeshim masen mire pastaj e hedhim ne nje tepsi qe ju largohet rrethi.

Rrafshojme masen mire dhe e vendosim ne frigorifer.

Dekorimin e embelsires e bejme me qokollade te zeze dhe te bardhe te cilat duhet te shkrihen mbi zjarre duke i hedhur edhe ajke.


Fjalet kyqe : embelsira  torte  keksa  biskota  tegatuajm  


Lereni mendimin tuaj per kete recet…Recetat e rekomanduara :

Lëng frutash për humbje në peshë
Biskota dy ngjyreshe
Mufins të mbushur