Torte me keksa dhe pudingë dhe dredhëza
Torte me keksa dhe pudingë dhe dredhëza

Torte me keksa dhe pudingë dhe dredhëza

Kuzhint.com

Përbërsit e recetës :

1liter lenge i dredhzes, 2 pudinga te dredhzes, keksa petit baure, 100 gr sheqer

Pregaditja e recetës :

Ne fillim lengun e dredhezes e qesim ne nje tengjere dhe e vendosim mbi zjarre qe te vloj.

Pastaj e pergadisim pudingun e njejt si pergaditet me qumesht sipas menyres se udhezimit ne pako

Pastaj ia shtojm sheqerin dhe e perziejm mire derisa te behet nje mas e duhur.

Pastaj fillojm me pergaditjen e tortes duke i renditur keksat ne rende dhe duke i lyer me pudimg dredheze te nxeht te gjitha derisa te perfyndojm me te gjithe masen.

Ne fund torten e dekorojm si ne foto ose sipas deshires qe keni.

Ju beft mire nese e pergaditeni!

Torte me keksa (biskota) dhe pudinge dredheze (luleshtrydhe) e pergaditur nga Lulja La


Fjalet kyqe : embelsira  torte  keksa  biskota  pudinge  dredheze  luleshtrydhe  


Lereni mendimin tuaj per kete recet…Recetat e rekomanduara :

Mufins me miell misri, spinaq dhe djathe te bardhe
Byrekë  ne form piramide nga Gaziganja Salihu
Njohuri  mbi vajin e ricinusit dhe vetit e tij te mira!